Toryumon 2000 Project

1/27/2003  Tokyo, Korakuen Hall ~La Ultima Function~ – 1263 Attendance
1. BATAyan⭕, Takamichi Iwasa (10:01 Swandive 
School Boy) Berlinetta Boxer⭕, Pescatore Yagi
2. Touru Owashi (10:00 Power Bomb)   Jun Ogawauchi
3. Exhibition Match: Jorge Rivera vs. Shachihoko Machines
4. TARU (11:02 Malw)   Kinya Oyanagei
5. Ultimo Dragon, YOSSINO (14:02 Sol Naciente) Henry III Sugawara, Raimu Mishima❌
6. Milano Collection AT⭕, “brother” YASSINI, Condotti Shuji (14:49 AT Lock) . Anthony W. Mori❌, Ryo Saito, Second Doi

12/26/2002 Tokyo, Korakuen Hall – 1950 Attendance
1. Anthony W. Mori, Phillip J. Fukumasa, Henry III Sugawara⭕ (11:42 Buckingham Backbreaker) Jun Ogawauchi❌, Kinya Oyanagei, Noriaki Kawabata
2. Rey Buccanero⭕, Ultimo Guerrero (5:54 Buccanerro UF3)   Second Doi, Takamichi Iwasa❌
3. Shachihoko Machines #1, #2 (4:40 Shachihoko Clutch) Shachihoko Machines #3❌, #4
4. YOSSINO (13:20 Sol Naciente) K ness
5. Magnum TOKYO, Genki Horiguchi, Ryo Saito⭕/Susumu Yokosuka (10:59 German Suplex Hold) “brother” YASSINI, Condotti Shuji, Berlinetta Boxer, Pescatore Yagi❌
6. Ultimo Dragon Comeback World Tour Final Match, American Style Match: Ultimo Dragon⭕, Norman Smiley, Perry Saturn (9:15 Dragon Sleeper) Masaaki Mochizuki, Araken, Touru Owashi❌
7. NWA International Light Heavyweight Title: CIMA (11:48 Schwein) Milano Collection AT
*Milano fails in his second defense, CIMA becomes the 32nd Champion

10/27/2002 Tokyo, Differ Ariake ~Los Conquistadores III~ – 1750 Attendance
1. Henry III Sugawara⭕, Phillip J. Fukumasa (11:25 Buckingham Backbreaker) Pescatore Yagi❌, Berlinetta Boxer
2. TARU (9:46 TARU Driller) Kinya Oyanagei
3. Ryo Saito, Anthony W. Mori (12:34 No Contest) Second Doi, Noriaki Kawabata
4. Shachihoko Machine #1 & #2 (4:27 Double Fall/Draw) Shachihoko Machine #3 & #4
5. Touru Owashi (13:24 DQ due to Ref Attack) SUWA
6. Milano Collection AT, YOSSINO⭕, Brother YASSINI (18:45 Sol Naciente) Magnum TOKYO, Susumu Yokosuka, Genki Horiguchi❌

8/11/2002 Tokyo, Differ Ariake ~Los Conquistadores II~ – 1600 Attendance
1. UWA 6 Man Tag Title #1 Contender Team Dragon Scramble: Touru Owashi, Second Doi, Kinya Oyanagei, Anthony W. Mori, Junya Fukumasa, Takuya Sugawara
Order of Elimination: Fukumasa, Sugawara, Mori
Winners: Owashi, Doi, Oyanagei (8:47 Over the Top Rope) 
2. UWA 6 Man Tag Title #1 Contender Team Dragon Scramble: Milano Collection A.T., Condotti Shuji, Pescatore Yagi, Berlinetta Boxer, YOSSINO, “brother” YASSINI
Order of Elimination: Yagi, Boxer, Shuji
Winners: Milano, YOSSINO, YASSINI (7:16 AT Lock) 
3. Maximum Weakest Finals: Shachihoko Machine #1, 2 (4:36 No Contest due to M2K Intrusion) Stalker Ichikawa
4. Anthony W. Mori⭕, Henry III Sugawara, Phillip J Fukumasa (14:12 Escargot) Condotti Shuji, Pescatore Yagi, Berlinetta Boxer
5. Milano Collection AT⭕, YOSSINO, “brother” YASSINI (18:27 AT Lock) Kinya Oyanagei, Touru Owashi, Second Doi❌

6/6/2002 Tokyo, Differ Ariake ~Los Conquistadores~ – 1720 Attendance
1. Pescatore Yagi⭕, Berlinetta Boxer (10:15 Takotsubogatame) Jun Ogawauchi, Takuya Sugawara❌
2. Noriaki Kawabata (4:31 Bukogatame II) Junya Fukumasa
3. Touru Owashi (18:44 Running Nodowa) Shachihoko Machine #1❌, #2❌, #3❌
4. TARU⭕, TARUcito (18:06 Double TARU Driller) Takamichi Iwasa❌, Kinya Oyanagei
5. YOSSINO, “brother” YASSINI, Condotti Shuji (17:34 Sol Naciente) Anthony W. Mori❌, Ryo Saito, Second Doi
6. NWA International Light Heavyweight Title: Milano Collection AT (2-0) Don Fujii
-Milano (1:45 Paradise Lock) Fujii
-Milano (11:35 AT Lock) Fujii
*First Defense for Milano

6/4/2002 Sendai, Zepp Sendai ~Los Conquistadores~ – 621 Attendance
1. Condotti Shuji⭕, Pescatore Yagi (11:15 Gorilla Clutch) Takuya Sugawara, Jun Ogawauchi❌
2. Takamichi Iwasa (6:44 Goliath Bird Eater) Berlinetta Boxer
3. Touru Owashi (11:12 Running Nodowa) Shachihoko Machine #1, #2, #3❌
4. TARU (12:43 Double TARU Driller w/ TARUcito) Kinya Oyanagei
5. Don Fujii (2:54 Nodowa Otoshi) Noriaki Kawabata
6. Milano Collection AT⭕, YOSSINO, “brother” YASSINI (18:31 Paradise Lock) Ryo Saito, Anthony W. Mori❌, Second Doi

5/29/2002 Osaka, Osaka Seaside Sports Center ~Los Conquistadores~ – 621 Attendance
1. Condotti Shuji⭕, Pescatore Yagi (12:43 Gorilla Clutch) Second Doi, Takuya Sugawara❌
2. Berlinetta Boxer (7:20 Final Gear) Junya Fukumasa
3. Touru Owashi (13:22 Double Senshuurakugatame) Shachihoko Machine #1, Shachihoko Machine #2
4. TARU{w}, TARUcito⭕ (14:32 Double Team TARU Driller) Takamichi Iwasa❌, Kinya Oyanagei
5. Don Fujii (4:04 Nodowa Otoshi) Noriaki Kawabata
5. Milano Collection AT, YOSSINO⭕, “brother” YASSINI (18:34 Sol Naciente) Ryo Saito, Anthony W. Mori❌, Jun Ogawauchi

5/29/2002 Okayama, Kokura North Gym ~Los Conquistadores~ – 1029 Attendance
1. Condotti Shuji⭕, Pescatore Yagi (12:00 Gorilla Clutch) Junya Fukumasa, Takuya Sugawara❌
2. Kinya Oyanagei (11:28 Seiza Style Cobra Twist) Takamichi Iwasa
3. TARU⭕, TARUcito (13:34 Double TARU Driller -> Double Fall) Shachihoko Machine #1❌, Shachihoko Machine #2❌
4. Don Fujii (5:13 Nodowa Otoshi) Berlinetta Boxer
5. Lucha Libre Classica Rules: Milano Collection AT⭕, “brother” YASSINI, YOSSINO (17:27 Paradise Lock) Ryo Saito, Second Doi❌, Anthony W. Mori

3/3/2002 Tokyo, Differ Ariake ~T2P Strongest, Merit Assessment League~ – 1500 Attendance
1. T2P League Block A Decision 3 Way: Anthony W. Mori (9:25 Escargot) Stevie “brother” Tsujimoto; Takayuki Yagi❌
2. T2P League Block B Decision: Shuji Kondo (7:57 Red Card DQ) Touru Owashi
3. T2P League Semifinals: Masato Yoshino (8:31 Sol Naciente) Anthony W. Mori
4. T2P League Semifinals: Milano Collection AT (0:59 Paradise Lock) Shuji Kondo
5. Shachihoko Machine #1⭕, Shachihoko Machine #2⭕ (6:48 Shachihoko Clutch) Raimu Mishima❌, Noriaki Kawabata
6. TARU⭕, TARUcito (17:11 TARU Driller) Ryo Saito, Kinya Oyanagei❌
7. T2P League Finals: Milano Collection AT (5:35 AT Lock) Masato Yoshino

3/2/2002 Aichi, Nagoya Synthesis Gym, 3rd Stadium ~T2P Strongest, Merit Assessment League~ – 1200 Attendance
1. T2P League: Stevie “brother” Tsujimoto (12:05 Postore de la Noche) Takayuki Yagi
2. T2P League: Jun Ogawauchi (10:31 Samurai Lock) Kinya Oyanagei
3. T2P League: Second Doi (15:00 Draw) Raimu Mishima
4. T2P League: Shuji Kondo (4:43 Gorilla Clutch) Noriaki Kawabata
5. Exhibition: Jorge Rivera def. TARUcito
6. Touru Owashi (9:58 Double Senshuurakugatame) Shachihoko Machine #1, Shachihoko Machine #2
7. Milano Collection AT, Masato Yoshino, Stevie “brother” Tsujimoto (2-0) Ryo Saito, Anthony W. Mori, Takayuki Yagi
-Yoshino (7:14 Sol Naciente) Mori
-Milano (11:28 Paradise Lock) Yagi

2/27/2002 Osaka, Bayside Genney ~T2P Strongest, Merit Assessment League~ – 722 Attendance

1. T2P League: Masato Yoshino (8:34 Sol Naciente) Jun Ogawauchi
2. T2P League: Touru Owashi (7:01 Senshuurakugatame) Noriaki Kawabata
3. T2P League: Takayugi Yagi (15:00 Draw) Anthony W. Mori
4. T2P League: Milano Collection AT (0:51 Paradise Lock) Raimu Mishima
5. TARU (11:22 TARU Driller) Kinya Oyanagei
6. Shuji Kondo (7:16 Double Lanzarse -> Double Fall) Shachihoko Machine #1, Shachihoko Machine #2
7. Milano Collection AT, Stevie “brother” Tsujimoto, Masato Yoshino (2-0) Ryo Saito, Anthony W. Mori, Second Doi
-Yoshino (8:15 Sol Naciente) Doi
-Milano (10:48 Paradise Lock) Mori

1/23/2002 Tokyo, Korakuen Hall ~Desembarcamiento 2~ – 1810 Attendance
1. Shuji Kondo (11:28 Gorilla Clutch) Jun Ogawauchi
2. Noriaki Kawabata (6:29 Bukogatame 2) Raimu Mishima
3. TARU (10:13 TARU Driller) Kinya Oyanagei
4. Lucha Libre Exhibition: Jorge Rivera (3-0) TARUcito
5. Touru Owashi (9:49 Double Senshuurakugatame) Shachihoko Machine #1, Shachihoko Machine #2
6. Lucha Libre Classica Rules: Milano Collection AT, Stevie Brother Tsujimoto, Masato Yoshino (2-0) Anthony W. Mori, Ryo Saito, Takayuki Yagi
-Yoshino (8:35 Sol Naciente) Yagi
-Milano (8:50 Paradise Lock) Ryo

11/19/2001 Nagano, Saku Synthesis Gym ~Desembarcamiento~ – 2350 Attendance
1. Shuji Kondo (13:10 Gorilla Clutch) Takayuki Yagi
2. TARUcito (7:30 Flying Small Package) Raimu Mishima
3. Young Dragons Cup: Noriaki Kawabata (4:18 Bukogatame) Junya Fukumasa
4. Kinya Oyanagei (10:54 Saluting Hurricanrana) TARU
5. Young Dragons Cup: Touru Owashi (11:53 Senshurakuugatame) Jun Ogawauchi
6. Milano Collection AT⭕, Masato Yoshino, Stevie “brother”  Tsujimoto (16:39 AT Lock) Ryo Saito, KENtaro Mori, Takamichi Iwasa{loss}

11/18/2001 Aichi, Nagoya Club Ozone ~Desembarcamiento~ – 618 Attendance
1. Jun Ogawauchi (9:06 Samurai Lock) Shuji Kondo
2. Noriaki Kawabata (6:05 Bukogatame) Raimu Mishima
3. Touru Owashi (7:45 Nodowa Otoshi 4 count fall) TARUcito
4. Young Dragons Cup: Takamichi Iwasa (8:27 Lucretia) Junya Fukumasa
5. TARU (10:38 TARU Driller) Kinya Oyanagei
6. Milano Collection AT⭕, Stevie “brother” Tsujimoto, Masato Yoshino (19:04 AT Lock) Ryo Saito, KENtaro Mori, Takayuki Yagi❌

11/16/2001 Osaka, Umeda Stela Hall~Desembarcamiento~ – 616 Attendance
1. Young Dragons Cup: Shuji Kondo (12:12 Gorilla Clutch) Takayuki Yagi
2. TARUcito (8:09 Flying Small Package) Junya Fukumasa
3. Young Dragons Cup: Noriaki Kawabata (7:46 Bukogatame) Raimu Mishima
4. Touru Owashi (12:10 Senshurakuugatame) Jun Ogawauchi
5. TARU (10:33 TARU Driller) Kinya Oyanagei
6. Milano Collection AT⭕, Stevie “brother” Tsujimoto, Masato Yoshino (20:27 AT Lock) Ryo Saito, Takamichi Iwasa❌, KENtaro Mori

11/13/2001 Tokyo, Korakuen Hall ~Desembarcamiento~ – 1898 Attendance
1. Takayuki Yagi (13:19 Takotsubogatame) Shuji Kondo 
2. TARUcito (7:40 Flying Small Package) Raimu Mishima 
3. Touru Owashi (11:48 Senshurakuugatame) Jun Ogawauchi 
4. Kinya Oyanagei (12:05 Saluting Backslide) TARU 
5. Masato Yoshino⭕, Stevie “Brother” Tsujimoto (22:19 Sol Naciente) Takamichi Iwasa❌, KENtaro Mori 
6. Milano Collection AT (2-0) Ryo Saito
-Milano (7:18 Paradise Lock) Ryo
-Milano (7:19 AT Lock) Ryo